Administracja serwerami

Administracja serwerami – wybierz sprawdzoną usługę z Szarbi

Specjaliści z Szarbi zajmą się dla Ciebie administracją serwerami. To usługa, dzięki której zagwarantujesz sobie niezawodne działanie całej infrastruktury IT w swojej firmie. Każdy system będzie stale monitorowany i poddawany kontroli pod kątem stabilności, wydajności oraz bezpieczeństwa. Administrowanie serwerami to złożony proces, który wymaga dużej wiedzy technicznej i doświadczenia. Przekaż nam te obowiązki – z chęcią pomożemy Ci zapanować nad kwestiami informatycznymi w Twoim biznesie!

Administracja serwerami – co to jest?

Administracja serwerami to zespół konkretnych procesów i czynności, które wykonywane są po to, by zapewnić sprawne i niezaburzone działanie środowiska serwerowego w firmie. W rzeczywistości sprowadza się to do ciągłego monitorowania serwera i czuwania nad jego bezpieczną, wydajną pracą. Jakiekolwiek dysfunkcje, awarie czy przerwy w działaniu mogą mieć negatywne przełożenie na funkcjonowanie całej infrastruktury IT w danym przedsiębiorstwie – mowa choćby o obniżeniu poziomu zabezpieczeń, utrudnieniach w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej czy zakłóceniach w przepływie danych.

Dlaczego utrzymywanie dobrej kondycji sieci i serwera jest tak ważne z punktu widzenia przedsiębiorcy? Infrastruktura serwerowa jest przez wielu uważana za informatyczne serce firmy – to Twoja strona internetowa, aplikacje biznesowe czy cenne dane. To także możliwość korzystania z poczty e-mail oraz instalowania i aktualizacji oprogramowania biznesowego. Odpowiednia konfiguracja i działanie serwera ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie systemów informatycznych, a w konsekwencji na efektywność i ciągłość działań podejmowanych przez daną firmę.

Na szczęście coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę. Rośnie więc zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT, którzy mogliby przejąć rolę administratorów serwerów. Może się jednak zdarzyć, że zatrudnienie takiej osoby na etat przekroczy możliwości finansowe firmy – szczególnie w przypadku małych, rozwijających się biznesów. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług zewnętrznej firmy IT, która w ich imieniu zajmie się zarządzaniem serwerami. Profesjonalnie, bezpiecznie i na bazie wieloletniego doświadczenia. Właśnie tak możemy opisać nasze usługi informatyczne w Szarbi.

Dlaczego warto postawić na usługę administracji serwerami?

Serwery są najważniejszym komponentem każdej sieci informatycznej i infrastruktury IT – magazynują najważniejsze dane firmowe, uwierzytelniają użytkowników i kontrolują dostęp do poszczególnych zasobów. Musisz ich pilnować jak oka w głowie, jeśli zależy Ci na nieprzerwanym i efektywnym funkcjonowaniu Twojego biznesu. Decydując się na outsourcing IT w tym zakresie, możesz liczyć na szereg korzyści. Poniżej znajdziesz najważniejsze zalety zarządzania serwerami przez zewnętrzną firmę informatyczną:

Oszczędność czasu i pieniędzy

Czy wiesz, że pensja specjalisty IT/administratora serwera wynosi średnio nawet 8-9 tys. zł? To oczywiście dopiero początek, bo trzeba tu jeszcze doliczyć koszty poboczne i szereg dodatkowych formalności, a także konieczność zorganizowania miejsca pracy. Tymczasem obsługa informatyczna ze strony firmy zewnętrznej kosztuje nawet kilka razy mniej! Jak więc widać, zapewniasz sobie naprawdę spore oszczędności, a jednocześnie nie musisz martwić się o jakość usług.

Specjaliści IT dostępni 24/7

To kolejna olbrzymia zaleta outsourcingu IT dla firm. Wybierając usługę administrowania serwerami z Szarbi, otrzymujesz kompleksowe wsparcie ze strony najlepszych fachowców dostępnych 24 h/dobę przez 7 dni w tygodniu. To szczególnie ważne w przypadku jakichkolwiek awarii czy zachowania bezpieczeństwa danych np. w sytuacji ataku cyberprzestępców. U nas zawsze ktoś jest na posterunku i czuwa nad nieprzerwanym działaniem serwerów w Twojej firmie.

Zatrudniając jednego specjalistę na etat, nie możesz od niego oczekiwać, że będzie pod telefonem poza godzinami pracy firmy. Co więcej, raczej nie będzie miał rozległej wiedzy na absolutnie każdy temat – taka osoba ma zwykle jedną wybraną specjalizację. Tymczasem sytuacje kryzysowe mogą być różne, a te najtrudniejsze przypadki wymagają czasami skoordynowanej pracy kilku fachowców. W Szarbi otrzymujesz gwarancję pomocy ze strony najlepszych profesjonalistów w każdej, nawet najbardziej wymagającej sytuacji.

Olbrzymie doświadczenie i kompetencje

Zweryfikowanie kompetencji nowo zatrudnionego specjalisty IT jest często trudne do wykonania. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku korzystania z usług zewnętrznych firm, takich jak Szarbi – w końcu wychodzą oni ze swoją ofertą do innych przedsiębiorstw. Jeśli chcą się przebić na trudnym i konkurencyjnym rynku, muszą dostarczać realną wartość. Tą wartością może być wieloletnie doświadczenie, liczne współprace, polecenia czy referencje. Połączenie ich z praktycznymi efektami pracy i pozytywnym przełożeniem na funkcjonowanie danego biznesu gwarantuje pełny sukces i zadowolenie po obu stronach.

Uniwersalne usługi dopasowane do różnych firm

Super ważnym aspektem współpracy jest dla nas zrozumienie potrzeb klientów, ich oczekiwań i możliwości. Nie ma 2-óch takich samych firm, nie ma 2-óch takich samych przypadków. Zawsze dobieramy indywidualnie rozwiązania informatyczne, analizując wcześniej wielkość przedsiębiorstwa, branżę i konkretne wymagania, którym musimy sprostać. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować najwyższa jakość naszych usług.

Odciążenie w prowadzeniu biznesu

Choć cały czas przekonujemy, że prawidłowe działanie infrastruktury serwerowej jest niezwykle istotne w kontekście funkcjonowania firmy, doskonale rozumiemy, że możesz nie mieć czasu ani ochoty, by się tym zająć. Przekazując nam obowiązki związane z administrowaniem serwerami, zrzucasz z siebie odpowiedzialność i możesz spokojnie odetchnąć – masz pewność, że wszystko będzie wykonane tak, jak powinno. Możesz skupić się na tym, co dla Ciebie (jako przedsiębiorcy) jest najważniejsze!

Zarządzanie systemami IT i serwerami Warszawa – co wchodzi w zakres usługi?

W Szarbi świadczymy fachowe usługi administrowania serwerami, w skład których wchodzą:

  • Audyt bezpieczeństwa IT.
  • Administracja serwerami Windows (Microsoft Windows Server).
  • Administracja serwerami Linux.
  • Zarządzanie siecią informatyczną w firmie.
  • Wdrożenia i aktualizacje oprogramowania.
  • Kontrola dostępu, analiza i monitoring serwerów.
  • Tworzenie backupów (kopii zapasowych).
  • Ochrona danych.
  • Automatyzacja działań.
  • Naprawa serwerów w przypadku awarii lub uszkodzenia.

 

Linux

Zarządzanie serwerami opartymi o platformę Linux, niezależnie od wybranej edycji.
Więcej informacji
administracja linux
administracja windows server

Windows

Posiadasz serwer na platformie Windows? Też mamy dla Ciebie propozycję Administracji...
... zapoznaj się z ofertą

Przyspiesz swój serwer

Zadzwoń do nas i zaptytaj co możemy dla Ciebie zrobić.

24/7

Nasi administratorzy pracuja 24/7 - możesz spać spokojnie.

100% bezpieczeństwa

Podpisujemy umowy NDA.

Zarządzanie sieciami

Planowanie i zarządzanie infrastrukturą sieciową. Konfiguracja oraz rozwiązywanie problemów.
Cztaj dajel
zarządzanie administracja sieciami
naprawa serwerow 24h

Naprawa serwerów

Serwis sprzętu serwerowego.
Pełny opis usługi
databaselockfilm-playrocketclockcrossmenulayers linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram